Kastamonu Üniversitesi Çatalzeytin Meslek Yüksekokulu  tarihinde 2547 sayılı kanun’un 2880 sayılı kanun’la değişik 7/d–2 maddesi uyarınca ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının  tarih ve  sayılı kararı ile kurulmuştur.

                2016 Temmuz ayında düzenlenen törenle hizmete açılan Çatalzeytin Meslek Yüksek Okulu binası bodrum katla birlikte 4 kattan oluşmaktadır. Bina içerisinde 7 adet derslik, 3 adet laboratuvar, 100 kişilik konferans salonu, 3 adet öğretim görevlisi ofisi, 2 idari personel ofisi ve 2 yönetim ofisi bulunmaktadır. Meslek yüksekokulu 68000 m2 açık ve yeşil alana sahiptir.

              Kastamonu Üniversitesi Çatalzeytin Meslek Yüksekokulunda Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü altında Yaşlı Bakımı Programı, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü altında Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında 358 öğrenci ile eğitime başlamıştır. Yüksekokulumuzun idari yapısı Müdüre bağlı 2 Müdür Yardımcısı, 2 idari personelden oluşmaktadır.

                Yüksekokulumuz akademik kadrosunda 6 öğretim görevlisi bulunmaktadır.

        Yüksekokul olarak, kaynaklarımızın arttırılması ve potansiyelin değerlendirilebilmesi yönünde karşılaşılan zorluklar azaldıkça, çağdaş düşünce tarzımızla belirttiğimiz misyon ve vizyonumuzu uygulamak adına geçmişte olduğu gibi bugün de özveri ve daha büyük bir şevkle Yüksekokulumuzu çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.